halı saha
Haberler / Güncel / Galatasaray'ın Florya arazisine rezidans mı yapılacak?

Galatasaray'ın Florya arazisine rezidans mı yapılacak?

Güncel 20.10.2015 23:01

Sarı kırmızılı ekip forma sponsorluğu yaptığı Dumankaya ile farklı anlaşmalar yapıyor.

Galatasaray, forma sponsorluğu için 55 milyon TL'ye 3 yıllık anlaşma imzaladığı Dumankaya ile kapsamlı bir ortaklığa giriyor. Florya'dan Riva'ya taşınacak olan Aslan'a yeni sponsoru TT Telekom Arena'nın yanında bir de kapalı spor salonu hediye edecek.

Finansal Fair-Play kriterlerine uymak için UEFA ile pazarlıklarını sürdüren yönetim diğer yandan da kulübe ek gelir getirmek için yollar arıyordu. Şampiyonlar Ligi için THY ile anlaşan Galatasaray, Süper Lig için de forma sponsorunu buldu: DUMANKAYA..

Anlaşma 3 sezonluk. Aslan, ilk yıl 15 milyon ardından iki sezon da Avrupa kupalarında da geçerli olmak üzere 20 milyon TL alacağı anlaşmayla toplam 55 milyonu kasasına koyacak. Atılacak imzaların asıl önemli bölümü ise Riva ve Florya'daki araziler..

YENİ SALON YENİ TESİS

Anlaşmaya göre Galatatasaray, Florya'daki antrenman tesislerinden ayrılacak. Dumankaya'ya bırakılacak olan Florya arazisine rezidans dikilecek. Riva'daki bin 100 dönümlük arsanın 400 dönümüne sarı-kırmızılılar için yeni tesisler hazırlanacak kalan 700 bin dönüm de Dumankaya tarafından değerlendirelecek. TT Arena'nın yanına yapılacak basketbol salonunun inşaatını da yine Dumankaya üstlenecek.. Proje hayata geçtiğinde Galatasaray yaklaşık 450 milyon dolarlık bir gelir elde edecek.

ŞİFRENLE GİR RAKİBİ İZLE 

Galatasaray sportif anlamda teknolojik bir adım attı... Görüntülü rakip takım ve futbolcuların analizleri için yeni sisteme geçiş yapıldı. Yeni dönemde futbolcuların kendilerine özel hesapları olacak ve her futbolcu sisteme giriş yaparak maç önceleri dersine çalışabilecek.

 

 

Milliyet Gazetesi