EXPO 2023
Haberler / Güncel / EXPO 2023 için işbirliği protokolü imzalandı

EXPO 2023 için işbirliği protokolü imzalandı

Güncel 20.02.2021 09:13

EXPO 2023 için Sütçü İmam Üniversitesi, İstiklal Üniversitesi ve Onikişubat Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Kahramanmaraş'ta ‘Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık' ana temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023 için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), İstiklal Üniversitesi ve Onikişubat Belediyesi arasında ‘Uluslararası Botanik Sergisi İş Birliği' protokolü imzalandı.

KSÜ Rektörlük Senato Toplantı Salonu'nda düzenlenen programa, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül ile ilgililer katıldı.

Mahçiçek, burada yaptığı konuşmada, kentin tanıtılması ve marka değerinin arttırılması bakımından EXPO 2023'ün çok önemli bir proje olduğunu söyledi.

KATKI SAĞLAYACAK

Bu kapsamda KSÜ'nün EXPO 2023 projesine önemli katkılar sunacağını belirten Mahçiçek, şunları kaydetti: “EXPO projesi, Kahramanmaraş'ın geleceğini çok farklı noktalara taşıyacak, bir üst seviyeye ve bir üst lige aktaracak önemli bir proje. Kahramanmaraş'ın gelişmesine, refah seviyesinin çok daha iyi noktalara taşınmasına, ekonomisine, turizmine çok değerli katkıları olan bir proje. Bu bağlamda üniversitemiz, EXPO projemizle ilgili çok ciddi katkılar sağlayacak.