Crawler Otağ 600
Haberler / Güncel / Eve ya da ofise dönüşebilen kamyon!

Eve ya da ofise dönüşebilen kamyon!

Güncel 08.10.2020 17:37

Crawler Otağ 600, standart bir MAN 4x4 kamyonu eve ya da ofise dönüştürüyor.

Bir sonraki küresel salgın için kaçışınızı planlıyorsanız Kocaeli Kartepe'de üretilen Crawler Otağ 600, aile boyu yaşam imkanını veya mobil bir ofisi, MAN 4x4 kamyon şasisi üzerinde bir araya getiriyor. Hatta çatısında tam uzunlukta bir terası bile bulunduruyor.

COVID-19 salgını, halihazırda birçok insanı uzaktan çalışmaya zorladı veya başka bir deyişle teşvik etti. Otağ 600 uzaktan çalışmak isteyenlere, ister kısa bir yolculukta, ister yolda, tam zamanlı olarak hem uzaktan yaşama hem de çalışma imkanı sunuyor.

Expedition kamp aracı yüzde 100 özelleştirilebilir olarak hem mobil bir ofis hem de gezici bir ev olarak tasarlanmış. Zaten Otağ kelimesi de aracın fonksiyonunu anlatmaya yetiyor.

Otağ 600, yolda ve doğada doğru yaşam / iş dengesini bulmak için inşa edilmiş. Temel dört kişilik yatak düzeninde, arka yatak 190 x 185 cm'lik yatak sabitlenmiş olarak geliyor. Büyük pencerenin hemen yanındaki yemek odası ise, 180 x 170 cm'lik bir yatağa dönüşebiliyor.

Otağ'ın L şeklindeki mutfağı, fırın, ocak, dikey 152 litrelik buzdolabı, lavabo ve bir çok baş üstü ve tezgah altı depolama ile eksiksiz olarak tasarlanmış. Ayrıca lavabo ve çift brülörlü ocak içeren basit bir sürgülü mutfak, açık havada yemek pişirmek isteyenler için bir seçenek oluşturuyor.

Buzdolabının karşısında, mobil ofis görevi gören uzun bir masa var. Her iki tarafta çekmecelere ve kumanda merkezine ve termostatın altındaki duvardaki elektrik prizlerine kolay erişim sağlanmış.

Banyo ve tuvalet, katlanabilir cam kapıyla kapatılmış ince uzun bir duş, kaset tuvalet ve katlanabilir lavabodan oluşuyor. Araçta 500 L'lik bir temiz su tankı ve LPG ile çalışan bir Truma Combi hava / su ısıtıcısı bulunuyor. Elektrik sistemi ise 440-Ah jel akü, güneş paneli ve invertör içeriyor.