muhammed alinin evi

Efsane boksör Muhammed Ali'nin evini TURKEN aldı

Güncel 11.01.2019 08:47

TURKEN, efsane boksör Muhammed Ali’nin ABD’deki evini satın aldı. Ev, ABD’deki Türk öğrencilerin eğitiminde kullanılacak.

New York merkezli Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TURKEN), 2016 yılında hayatını kaybeden ABD'nin efsanevi boksörü Muhammed Ali'nin Michigan'daki 40 yıllık çiftlik evini satın aldı. Chicago Tribune gazetesinde yer alan habere göre, Muhammed Ali'nin eşi Lonnie Ali, Michigan eyaleti Berrin Springs'teki St. Joseph Nehri kenarında bulunan yaklaşık 328 dönümlük arazi içindeki Muhammed Ali'ye ait mülkü geçen ay Türken Vakfı'na sattı.

Çiftlik arazisinde, 4 yatak odalı ana evin dışında içinde boks ringi bulunan spor salonu, basketbol alanı ve havuz dâhil 7 ek bina bulunduğu belirtildi. Muhammed Ali'nin evi 1970'lerin ortasında 400 bin dolara satın aldığı, daha sonra Los Angeles ve Arizona'ya taşınmasına rağmen söz konusu evi dönem dönem inzivaya çekilmek için kullandığı kaydedildi. Mülkü satışa koyan emlak ajansı Cressy & Everett'ten Tim Mitchell, Endonezya ve Dubai de dâhil ev için birçok yerden alıcı çıktığını ancak satışı Türken Vakfı'na yaptıklarını aktardı. Vakıf, evi ABD'deki Türk öğrencilerin eğitim faaliyetleri için kullanacak.