BARAKA
Haberler / Güncel / Deniz Apartmanı da Synergy Asansör'ü tercih etti

Deniz Apartmanı da Synergy Asansör'ü tercih etti

Güncel 22.06.2017 15:16

Gayrettepe’de Baraka tarafından yapılmakta olan BARAKA Proje Geliştirme thyssenkrupp Synergy Asansör’ün yeni tasarımını tercih etti.

Gayrettepe'de Baraka tarafından yapılmakta olan Deniz Apartmanı'nda toplam 11 kat ve 18 daire yer almakta. Mimari projesi Akyürek Elmas Mimarlık tarafından gerçekleştirilen, tavan yüksekliği üç metreye varan, üç cepheli, esnek planlama olanaklı dairelerden oluşan projede 10 kişilik, 800 kg'lık thyssenkrupp Synergy kullanıldı. Projenin bu yılın Eylül ayında tamamlanması planlanmakta. Yine aynı yenileme kapsamında yer alan yaklaşık 3200 m2'lik inşaat alanına sahip, 16 daireli Uzunay Apartmanı'nın da aynı sürede tamamlanması öngörülmekte. 

Synergy Asansörleri Sinerji Kavramıyla Binayla Bütünleşiyor

Synergy Yüksek performans, esnek tasarım ve göz alıcı tasarımıyla konut ve ticari binalar için geliştirilen en ideal thyssenkrupp çözümü. Synergy mevcut EN 81-1 ve EN 81-2 standartlarının yerine geçen EN 81-20 ve EN 81-50 standartları, 2014/33EU Avrupa Asansör Direktifine uyum garantisi sunmakta; yolcuların güvenliğini ve konforunu artırmakta. Synergy modern dekorasyon seçenekleri, göz alıcı renkleri ve geniş opsiyon listesi ile kullanıcıların zevkine hitap etmek ve binalara kusursuz uyum sağlamak için özel olarak tasarlandı. İlgili standartları tam olarak sağlayan yanmaz HPL panel seçenekleri ve paslanmaz alternatifi, dekoratif asma tavan tasarımları, zamana meydan okuyan ve kullanıcı dostu kabin kumanda paneli seçenekleri ile binalara ve mimariye kusursuz uyum sağlıyor. 

Baraka PG kurucusu Cem Kaşeler projeyle ilgili şöyle diyor: “Kentsel dönüşüm projelerinde thyssenkrupp'u tercih etmemizin en belirgin sebebi proje bazlı bir çözüm ortağı olmaları. Projenin en başından itibaren bizle birlikteler. Seçmiş olduğumuz asansörler 800kg'lık, yani 10 kişilik. Bunun bu tarz binalarda çok büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Firma olarak Gayrettepe'de yapmış olduğumuz projelerde kullandığımız ürünler ve hizmetleri, ince eleyip sık dokuyarak seçiyoruz ve dolayısıyla her projemizde kullanmak istiyoruz. Bu nedenle Yıldız Residence'dan sonra bu projelerimizde de thyssenkrupp'u tercih ettik.”