Cemal Tekin: Kurumsallaşmak isteyenler ofislerini yeniden dizayn ediyor!
Haberler / Güncel / Cemal Tekin: Kurumsallaşmak isteyenler ofislerini yeniden dizayn ediyor!

Cemal Tekin: Kurumsallaşmak isteyenler ofislerini yeniden dizayn ediyor!

Güncel 07.06.2013 10:40

Ofis Tekin Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin: ‘‘Daha kurumsal olmak, işyerini keyifli ortama dönüştürmek ve yüksek verim sağlamak isteyenler ofislerini yeniden dizayn ediyor' diye konuştu

İş dünyasında rekabetin artması, işyerinde geçirilen sürenin evdeki sürenin 5-6 katına ulaşması ve özellikle verimi artırarak, kurumsal olma çabasının ofislerlere ilgiyi artırdığı belirtildi.

Ofis mobilyalarında özel tasarımlar sunan Ofis Tekin'in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, ofis anlayışının özellikle son 10 yılda hızla değiştiğini kaydetti.

Eskiden koyu renklerle kasvetli, ağır görünüm sergileyen, adeta üzerinize gelen ofislerin artık tarihe karıştığını, cıvıl cıvıl, yaşamı kolaylaştıran, enerji veren boyuta geldiğini ifade eden Tekin, bunda işyerinde geçirilen sürenin artması, iş dünyasındaki rekabete uyum sağlamak için kurumsallık çabalarının önemli rolü olduğunu vurguladı.

Cemal Tekin, insanların saatlerce üzerinde çizim yaptıkları, proje çalıştıkları mekanları artık uzman ellere teslim ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

‘‘Daha kurumsal olmak, işyerini keyifli ortama dönüştürmek ve yüksek verim sağlamak isteyenler ofislerini yeniden dizayn ediyor. İç mimarların işi ciddi şekilde arttı. Ofisin rengine bile uzmana danışarak karar veriyorlar. Küçük bir aksesuarın bile belirlenmesi, yerleştirilmesi ciddi şekilde kafa yorabiliyor. Verimi yükseltmek için çalışan kişilerin fikri alınıyor. Ben yıllardır bu işi yapıyor olmama karşın kendi ofisimde önceliği çalışan arkadaşlarıma verdim, nasıl döşemek istediklerine onlar karar verdi. Ofis mobilyalarına da mobilyanın görüntüsüne de iç mimarlara danışarak karar verdik. Ofisler kişilerin vizyonu. Mobilyanın işte rekabeti artırmak için en önemli unsurlardan biri olduğu artık yadsınamaz bir gerçek.“

Cemal Tekin, işyerinde geçirilen sürenin çoğu zaman evdeki sürenin 5-6 katına ulaştığına işaret ederek,  ‘‘Çalışan kadın sayımız da hızla artıyor. Türk milleti evine özel önem verir. Kullanmadığı misafir odası için bile toplamda harcadığı paranın fazlasını harcar ancak, yaşamını daha fazla geçirdiği mekanın da artık farkında. Bu farkındalık ofis mobilyalarında her geçen yıl yeni trendlerin gelişmesine de yol açıyor“ dedi.