Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,
Haberler / Güncel / Bursa Osmangazi Meydanı 2022 yılı sonunda hizmete girecek

Bursa Osmangazi Meydanı 2022 yılı sonunda hizmete girecek

Güncel 22.05.2021 09:55

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Osmangazi Meydanı'nda incelemelerde bulundu. Dev meydanın 2022 sonunda açılacağını söyledi.

Bursa'da TOKİ tarafından 250 bin metrekare alan üzerinde yapılacak olan Gökdere Millet Bahçesi inşaatında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, alana ilk fidanı dikerek projeye start verdi. Ayrıca Osmangazi Meydanı'nda da incelemelerde bulunan Bakan Kurum, meydanın 2022 yılı sonunda hizmete gireceğini söyledi.

Osmangazi Belediyesi'nin en büyük projelerinden olan Osmangazi Meydanı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bursa'da bir dizi açılışın ardından Osmangazi Meydanı'na gelerek incelemelerde bulundu. 17 Bin metrekarenin üzerinde dev bir meydan inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Kurum yaptığı açıklamalarda, "Osmangazi ilçemizi bölen ulaşım aksı üzerinden de bir yaya köprüsü ile alt taraftaki mahallemizde yukardaki mahallemiz ile şehri birleştirmiş olacak. Bu kapsamda proje çok önemli. 2022 yılının sonunda tamamlanacak ve Bursa'mıza hizmet edecek. Silüeti ile hiçbir şekilde ticareti bir kaygı gözetmeksizin tamamen sosyal olarak şehrin ihtiyaçlarını giderecek projemizi Osmangazi Belediyemiz yürütüyor. Az önce proje ile birlikte değerlendirdik. Yol açısından yapılması gerekenler için Başkanımız adımlar atacak. Yola güzel bir şekilde bağlantısıyla havuzlarıyla, yeşil alanlarıyla, hem altında hem de üstünde bir meydan olacak. Bu meydanları birbirine bağlayan ulaşım güzergahları, üstünde de vatandaşlarımızın dinlendiği alanları ile kompleks bir proje olarak hayata geçireceğiz. Tüm Bursa ve Osmangazi'mize hayırlı olsun. Emeği geçen başta Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar olmak üzere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a, Bakanlarımıza, Bursa Milletvekillerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Sabah