Bekir Bozdağ: Borcu nedeniyle hiç bir caminin elektriği kesilmedi!
Haberler / Güncel / Bekir Bozdağ: Borcu nedeniyle hiç bir caminin elektriği kesilmedi!

Bekir Bozdağ: Borcu nedeniyle hiç bir caminin elektriği kesilmedi!

Güncel 24.08.2012 12:53

Bekir Bozdağ, son iki yılda elektriği borcu nedeniyle kesilen cami olmadığını açıkladı

Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, son iki yılda elektriği borcu nedeniyle kesilen cami olmadığını açıkladı. Bakan Bozdağ, Ramazan ayı nedeniyle din görevlisi ihtiyacının karşılanması için toplam 8 bin 841 din görevlisinin atamasının yapıldığını belirtti. 

 
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk'ün soru önergesini yanıtlayan Bakan Bozdağ, camilerin elektriklerinin borçları nedeniyle kesilmeyle ilgili soruya, “Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi ilgili harcama tertibine konulan ödenekten ibadethanelerin (cami, mescit, kilisi, havra ve sinagog) sadece aydınlatma giderlerinin karşılanması mümkün bulunmakta olup, diğer elektrik tüketim giderleri ise bütçe kaynaklarından karşılanmaktadır. Ülkemizde son iki yıl içinde ve halen borcu ödenemediği için elektriği kesilen cami bulunmamaktadır” dedi.
 
Bakan Bozdağ, Rize, Adıyaman, Giresun, Zonguldak ve Niğde İl müftülüklerince, il ve ilçelerinde elektrik (aydınlatma) ve diğer elektrik tüketim giderlerine ilişkin borcu ödenmediği için elektriği kesilen cami olmadığının da tarafına bildirildiğini kaydetti.
 
Deniz Güçer / Vatan