elazığ şehir hastanesi
Haberler / Güncel / Başkan Erdoğan’ın hayalim dediği Elazığ Şehir Hastanesi açıldı

Başkan Erdoğan’ın hayalim dediği Elazığ Şehir Hastanesi açıldı

Güncel 02.08.2018 10:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'Şehir hastaneleri hayalim olan projeler dizisiydi' dediği o hastanelerden biri olan Elazığ Şehir Hastanesi hizmete girdi.

Türkiye'de hizmete giren 6'ncı şehir hastanesi olan Elazığ Şehir Hastanesi, hasta kabulüne bugünden itibaren başladı. 1038 yatak kapasitesiyle hizmet verecek olan hastanede her branştan poliklinik yer alacak, nitelikli ameliyatlar yapılabilecek. 

Hastanede 688 adet tek kişilik, 169 adet çift kişilik oda yer alıyor. Şehir Hastanesi, 302 adet poliklinik odası, 39 adet ameliyathane, 25 adet hemodiyaliz ünitesi, 114 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 46 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile hizmet verecek. 

ÇEVRE İLLERE DE HİZMET VERECEK

Şehir hastanesinin bugünden itibaren hasta kabulüne başladığını anlatan Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, hastanenin bölge illerine de hizmet vereceğini belirterek, "Elazığ Şehir Hastanesi 1 Ağustos itibariyle hizmete başladı. Elazığ sağlıkta merkez konumunda. Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş illerine hizmet veren bir il haline geldi. Şehir hastanesinin Elazığ'a yapılması her yönden büyük bir değer kazandıracaktır" dedi.