Mustafa Varank,
Haberler / Güncel / Bakan Varank, Hatay'da toplu açılış törenine katıldı

Bakan Varank, Hatay'da toplu açılış törenine katıldı

Güncel 26.06.2021 09:56

Bakan Varank, MOBSAN Sanayi Sitesi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış törenine iştirak etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi'ne (MOBSAN) kurulan 100 fabrika sayesinde en az 10 bin istihdam ve 500 milyon dolar ihracat hedeflendiğini söyledi.

Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Hatay Stadı, BOTAŞ Ertuğrul Gazi Yüzer Depolama ve Gazlaştırma Tesisi Hizmete Alımı, MOBSAN Sanayi Sitesi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış törenine iştirak etti.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle inşa edilen 100 fabrikanın bulunduğu MOBSAN'dan katılan Varank, buranın Türkiye'nin örnek sanayi sitelerinden bir tanesi olduğunu dile getirdi.

Bakan Varank, alanın 465 bin metrekare üzerine kurulu olduğunu belirterek, "Tam 100 fabrikadan oluşuyor. Bu fabrikaların 85 tanesi şu anda üretime geçti. 15 tanesi taşınma aşamasında, şu anda 6 bin Hataylı kardeşimiz burada çalışıyor. Burada hedef en az 10 bin istihdam ve 500 milyon dolar ihracat. Buraya sizin talimatlarınızla hem alt hem üst yapısına büyük destekler verdik. Sayın Cumhurbaşkanı'm böyle güzel bir eseri sizin riyasetinizde Türkiye'ye kazandırmaktan gerçekten gurur duyuyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Varank ve beraberinde AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci ve site yönetim kurulu üyeleri açılış kurdelesini kesti.