Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren İnşaatı
Haberler / Güncel / 'Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren' projesinde çalışmalar sürüyor

'Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren' projesinde çalışmalar sürüyor

Güncel 01.11.2016 12:51

Sivas Valisi Davut Gül, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren İnşaatı'nın şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren İnşaatı'nın, Yıldızeli ilçesi Köklüce köyü mevkisindeki şantiyesinde incelemelerde bulunan Gül, projede çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Gül, çok nitelikli bir iş yürütüldüğünü, çok büyük bir proje yapıldığını belirterek, "Ankara'dan Sivas'a kadar altyapı çalışmalarında 8 farklı müteahhit ve 8 farklı iş var. Bunlardan ikisi Sivas il sınırları içinde. Bunlar 2017 yılı içinde bitecek. Üst yapılar da bittiğinde 2018 sonlarına doğru Yüksek Hızlı Tren çalışmaya başlayacak. Sivaslıların beklediği hızlı tren, inşallah 2018 yılı sonunda ilimize gelmiş olacak." diye konuştu.

SİVAS ÇOK ANLAMLI BİR DEĞERE KAVUŞACAK

Vali Gül, "Bu güzergahtaki en uzun tünelimiz 5, en uzun viyadüğümüz ise 2 kilometrenin üzerinde. Yaklaşık 60 kilometrenin üzerinde tünel var. Yeni gar binası yapıldığında Sivas çok anlamlı bir değere kavuşmuş olacak. Her ile nasip olabilecek bir proje değil." dedi.

Gül, projede yetkili olan firmaların işlerini aksatmadan yaptığını, Valilik olarak kendilerinin de işlerin yetişmesi anlamında gerekli katkıyı sağlayacaklarını kaydetti.