Mahall Ankara / Türkerler İnşaat

Türkerler İnşaat firmasının Mahall Ankara projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
türkerler holding

“Zorba” balesi Mahall Ankara'nın sponsorluğunda sahneye konuldu

Genel Emine Pile 26.07.2017
Türkerler Holding’in geliştirdiği Mahall Ankara projesinin sponsorluğunda sahneye konulan “Zorba” balesi nefes kesti.
Bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali muhteşem bir eserle açıldı. Türkerler Holding'in geliştirdiği Mahall Ankara projesinin sponsorluğunda sahneye konulan “Zorba” balesi seyircinin büyük beğenisini topladı.

Nikos Kazancakis'in aynı adlı başyapıtından, Mikis Theodorakis'in muhteşem müzikleri ile Türkiye prömiyeri gerçekleştirilen “Zorba” balesi, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından Bodrum Kalesi'nde sergilendi.

Sevgiyle, aşkla, umutla zorluklara karşı ayakta durmayı öğrenen ve öğreten Alexis Zorba'nın öyküsü, ünlü İtalyan koreograf Lorca Massine yorumuyla sahneye konuldu. Lorca Massine, bu akşam da sahnelenecek “Zorba” balesi için; “Kültürler arasında bir köprü” tanımlamasını yapıyor.

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, “Türkerler, köklü kurumsal geçmişinde sağladığı ekonomik kazanımları, gücünü aldığı ülkesine ve bu coğrafyanın insanlarıyla paylaşmayı her zaman bir vefa borcu saydı. Sanata ve sanatçıya destek, bu anlayışımızın en güzel yansımalarından biridir. Türkerler Holding tüm dünya ile rekabet etme kapasitesine sahip tecrübesi ve gücünü; Mahall Ankara projesi aracılığıyla, ülkemizin köklü kurumlarından Ankara Devlet Opera ve Balesi ile işbirliği yaparak Türkiye'nin güzel insanlarıyla paylaşmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.

türkerler holding zorba balesi mahall ankara