zeytinburnu belediye başkanı murat aydın

Zeytinburnu Belediyesi Robin Hood olacak!

Genel Uğurcan Tokay 15.10.2015
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, yılda 230 milyon lira emlak vergisi toplayıp, bunu halk için yeni projelerle kullanmak istediklerini söyledi
İstanbul'un en eski semtlerinden birisi olan Zeytinburnu'>Zeytinburnu, gayrimenkul sektörünün ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle sahilyolu bölgesindeki projeler birer birer hayata geçmeye başladı. Milyarlarca liralık yatırımın yapıldığı lokasyonda belediyenin yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Emlaktasondakika.com olarak görüştüğümüz Zeytinburnu'>Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, yılda 100 milyon lira emlak vergisi aldıklarını, bu rakamın 230 milyon liraya çıkabileceğini söyledi. Aydın, ayrıca Ambarlar Nakliyeciler Sitesi'nin de kısa süre içerisinde kaldırılacağını açıkladı.

İşte Zeytinburnu'>Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın açıklamaları...

Modern Robin Hood sistemi

"Ottomare projesinde her yıl 2.3 milyon lira vergi alıyoruz. Zeytinburnu'>Zeytinburnu'nda öyle 100 bina olsa 230 milyon lira emlak vergisi almış oluruz. Fabrikalar dışarıya taşındı, o bölgedeler böyle yapılar olabilir. Nitekim Emlak Konut GYO arsasında inşa edilecek yapılarında vergisi yüksek olacak. Orada gayrimenkul sahibi olanlardan yüksek vergi alıp, alt kademe için harcayacağız. Zeytinburnu'>Zeytinburnu Belediyesi olarak modern Robin Hood'luk yapacağız"

Yılda 100 milyon liralık vergi

"Yeni yapılan projelerde alım satımdaki değer ne kadarsa onun üzerinden vergi alıyoruz. Şu anda 100 milyon lira emlak vergisi alıyoruz"

zeytinburnu belediye başkanı murat aydın ve uğurcan tokay

Murat Aydın, Zeytinburnu'>Zeytinburnu bölgesini değerlendiriyor...

Cuma: Ambarlar Nakliyeciler Sitesi'nin akıbeti ne olacak?

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Zeytinburnu Zzeytinburnu emlak vergisi Zeytinburnu Murat aydın