Ankara Gölbaşı'nda Türkiye Disleksi Vakfı'na tahsis edilen yüzen ev

'Yüzen Ev' disleksili çocuklar için yelken açacak

Genel Emine Pile 16.11.2015
Ankara Gölbaşı'da Mühendis Ertan Baydar tarafından üretilen "Yüzen Ev", yelken ve denizcilik eğitimleri için Türkiye Disleksi Vakfı'na tahsis edildi.
Kullanım alanı 160 metrekare olan, 17 metre uzunluk ve 6 metre genişliğindeki 8 kişilik "Yüzen Ev"de banyo, mutfak, yatak ve sinema odaları, tuvalet ile teras bulunuyor. "Yüzen Ev", ücretsiz yelken ve denizcilik eğitimleri için bir yıllığına Türkiye Disleksi Vakfı tarafından Mogan Gölü'nde kullanılacak. 

Çocukların gelişimine katkı sağlayacak 

"Yüzen Ev"in tahsis töreninde konuşan Başkent Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özçetin, "Disleksiye Yelken Açıyoruz Projesi"ni Türkiye Disleksi Vakfı ile yürüttüklerini söyledi.

Projenin çocukların kişisel gelişimine en üst seviyede katkı sağlayacağını belirten Özçetin, "Daha önce İstanbul'da Fenerbahçe Spor Kulübü ve üç ayrı yatla çocuklarımızı denizle buluşturduk. Projemizin pilot bölgesi Marmara'dan oluşuyor ve devamında ulusal bir proje olmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki süreçte disleksiye yelken açmaya devam edeceğiz. Herkese katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

yüzen ev Türkiye Disleksi Vakf Mehmet Özçetin