yusufeli barajı

Yusufeli Barajı 2019'da tamam!

Genel Uğurcan Tokay 22.05.2016
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı ve diğer tüm projeler nedeniyle batının, Türkiye'yi kıskandığını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çoruh havzasında yapımı devam eden barajları helikopterle havadan inceledi. Dünyanın en yüksek üçüncü barajı olacak Yusufeli'nin 2019'da tamamlanacağını açıklayan Erdoğan, "Batı bizi neden kıskanıyor? İşte bu barajlardan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden, Marmaray'dan dolayı..." dedi.

ARTVİN'İ MERKEZ YAPALIM

Artvin'i ilçeleriyle birlikte turizmde bir destinasyon merkezi haline getirmek istediklerini belirten Erdoğan, "Burası uluslararası turizm merkezi haline gelsin, turistler de Artvin'e aksın. Müteahhit firmaya 'buraya güzel yerel mimariyle bir de otel yapman lazım' dedim" diye konuştu. Yusufeli'nin bir değişim yaşadığını söyleyen Erdoğan, "Denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz. Proje hazır, bizde laf ola beri gele yok. Bizde talimat verilir, adım atılır ve ondan sonra da uygulamasıyla ortaya eserler çıkar" şeklinde konuştu.

HELGA'DAN GERİ DEĞİLİZ

Pazar'da bölge havalimanı yapıldığını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Böylece Artvin'in uçağa ulaşımı çok daha rahat olacak. Cankurtaran Tüneli ile birlikte daha da kolaylaşacak. Yarım saat 45 dakikada havalimanı. Modern Türkiye bu. Benim insanım Hans'tan Helga'dan geri değil, Ayşem, Fatmam, Ahmetim, Mehmetim onlar neye ulaştıysa biz de ona ulaşacağız." Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki hafta oluşturulacak yeni kabinenin üyelerine ise şöyle seslendi: "Ankara'da kongre var. Kongreden sonra yeni bir kabine oluşuyor. Onlara diyeceğim ki Yusufeli'nde azami üç yılda hem barajımız hem Yusufeli ilçesinin bitmesi lazım. Talimatı verdik. 3 yıl içerisinde inşallah bunu bitireceğiz."

Sabah

Yusufeli barajı Yusufeli barajı açılış tarihi Çoruh havzası