Şişli'de vincin tepesine çıkıp intihara kalkışan inşaat işçisi

Yevmiyesi düşürülen inşaat işçisi intihara kalkıştı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 22.09.2015
Şişli Bomonti’de yapımı devam eden inşaatta çalışan bir işçi, yevmiyesi düşürülünce vincin tepesine çıkıp intihar girişiminde bulundu.
Olay, 14.00 sıralarında Şişli Bomonti'de bulunan bir inşaat alanında meydana geldi. İddiaya göre, 1 hafta önce inşaatta işe başladığı öğrenilen adı öğrenilemeyen bir işçi 100 lira yevmiye ile çalışmaya başladığı inşaatta günlük ücreti bugün 100 liradan 50 liraya düşürüldü. Bunu öğrenen işçi duruma sinirlenerek 7 katlı inşaatın tepesinde bulunan dev vince çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Arkadaşlarının vincin tepesine çıktığını gören işçiler durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirirken bir işçi de arkadaşını ikna etmek için vince çıktı. Dev vincin üzerinde yerden metrelerce yükseklikte intihar girişiminde bulunan şahıs arkadaşının ikna çabalarına karşın bir türlü ikna olmadı.
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yaşanan olayda intihara kalkışan inşaat işçisi çevreye, “Bayram geldi çocuklarıma ayakkabı almaya param yok. Vali buraya gelsin. Ölümün kıyısında çalışıyoruz” diyerek serzenişte bulundu.

Yaklaşık 20 dakika boyunca vincin tepesinde kalan işçi inşaatta çalışan arkadaşının çabaları sonucunda ikna edilerek vinçten indirildi. Arkadaşlarının metrelerce yükseklikten inmesiyle işçiler derin bir nefes alırken, intihara kalkışan işçi gözaltına alındı.

İnşaat işçisi intihar Şişli inşaat işçisi intihar