Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması

Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması için geç kalmadınız!

Genel Emine Pile 27.12.2014
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öğrencilerin çevre duyarlılığını artırmak için hazırladığı Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması’nın başvuruları uzatıldı.
Bakanlık ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı'nın üniversiteli gençler arasında çevre farkındalığını arttırması ve genç yeteneklerin sinema sektörüne katılımını sağlaması için başlattığı yarışmanın tanıtım filmi de yayınlandı. Çevre için kamera karşısına geçen Yeşilçam yıldızları çevreci mesajlar verdi.

Jüri heyetinde; Türkan Şoray, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Cihan Ünal, Hakkı Ergök, ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün yer aldığı “Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması” başvuruları devam ediyor. Yarışmaya şu ana kadar toplam 65 üniversiteden 115 öğrenci grubu katıldı.

Başvuruların  www.yesilekrankisafilm.com  adresinden yapıldığı yarışmanın son başvuru tarihi değiştirildi. 30 Ocak 2015 tarihine kadar başvuruların devam edeceği yarışmanın ödül töreni, İstanbul Haliç Kongre Merkezinde 15 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

Yarışmada birinci 30 bin TL, ikinci 20 bin TL, üçüncü olanlar ise 10 bin TL ile ödüllendirilecek.   Ayrıca 8 katılımcıya mansiyon ödülü verilerek toplamda 100 bin TL ödül dağıtılacak.  

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce çevre Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması sinema