yeşil binalar

Yeşil binalarda kentsel dönüşüm fırsatı!

Genel Uğurcan Tokay 18.05.2016
Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı, kentsel dönüşüm sürecini değerlendirecek.
“Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı”, ülkemizde yaşanan kentsel dönüşüm sürecinin tüm paydaşlarını bir araya getirerek, akılcı ve paylaşımcı çözümleri tartışmak üzere Dünya Çevre Haftası kapsamında 8 Haziran 2016 Çarşamba günü  İstanbul'da düzenlenecek. 

Dünyaca ünlü İtalyan Mimar ve Şehir Plancısı Stefano Boeri konuk konuşmacı olarak konferansa katılacak. Dikey Orman'ın yaratıcısı,  Stefano Boeri Architetti'nin kurucu ortağı dünyaca ünlü  İtalyan Mimar Stefano Boeri  Konferansta deneyimlerini aktaracak.  Dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyan Milano'da inşa edilen Bosca Verticale projesi  Stefano Boeri  imzası taşıyor.

Konferansa;  kentsel dönüşümde rol alan aktörler; kamu kurumu yetkilileri, gayrimenkul yatırımcıları yöneticileri, mimarlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve  kenti adına söyleyecekleri olan “kentliler” katılacaklar. 

“Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” konusunun masaya yatırılacağı “Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor. İlkinin büyük ilgi gördüğü konferans, Lazzoni Otel'de 8 Haziran 2016 Çarşamba sabahı saat 09.00'da başlayacak. Tam gün sürecek sunumlar ve iki oturum şeklinde yapılacak.

Yeşil bina Yeşil rapido yeşil binalar zirvesi Dünya Çevre Haftası Stefano Boeri