Yedi Güzel Adam Kütüphanesi

Yedi Güzel Adam Kütüphanesi okurlarının hizmetine girdi

Genel Hüseyin Belibağlı 08.12.2014
Üsküdar Belediyesi ve Yedi Hilal Derneği'nin girişimiyle hayata geçen "Yedi Güzel Adam ve Öncüler Kütüphanesi" yapılan bir törenle açıldı
Restore edilen tarihi Fatih Mahkemesi'nde açılan kütüphanin açılışına Türk edebiyatına "Yedi Güzel Adam" ismiyle geçenlerden Rasim Özdenören ve Nuri Pakdil'in yanı sıra AK Parti milletvekilleri İsmet Uçma, Erol Kaya, Osman Boyraz, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Yedi Hilal Derneği Başkanı Mustafa Enesoğlu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Cahit Zarifoğlu'nun eşi Berat Zarifoğlu, "Yedi Güzel Adam" dizisinin oyuncuları katıldı. 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı konuşmada, kütüphanenin öğrencilerin her türlü kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olduğunu, bunun yanı sıra "Yedi Güzel Adam"ın eserlerini, onları tanıma fırsatı sunduğunu ifade etti. 

Yazar Rasim Özdenören de kütüphanenin hayırlı işlere vesile olacağını umduğunu belirterek, "Hem uzman araştırmacılara hem de genel okuyucuya hitap eden çift fonksiyonlu bir kütüphane diye düşünüyorum. Her şeye rağmen bu haliyle bile hem uzman yazarlara hem araştırmacılara bir mekan sağlayacağını düşünüyorum. Yedi Güzel Adam diye sınırlandırmamak lazım. Yeni gelen nesiller var, yeni gelen nesiller içinde daha nice yediler var" dedi.

Yazar Nuri Pakdil ise katılımcıları "Hepinizi antifaşist, antiemperyalist, antikapitalist, anti Siyonist en önemlisi de Türkiye üzerine bağlı olarak anti firavunist  bilinçle selamlıyorum" diyerek selamladı. Pakdil, "kendilerinin ulu önder olarak" Hz. Muhammed'i kabul ettiklerini ve izinden gittiklerini dile getirdi. 

Etem Geylan, Nevbahar Kabaklı/AA

Üsküdar Belediyesi Yedi Hilal Derneği Yedi Güzel Adam ve Öncüler Kütüphanesi