Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde dikkat çeken ayrıntı

Genel Zeynep Karabağ 28.08.2016
İstanbul Boğazı'nı 3. kez birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde korkulukların olduğu bölüme güvenlik için set çekildiği görüldü.
Geçtiğimiz Cuma günü ulaşıma açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde araç geçişleri devam ediyor. Vatandaşların bugün de bol bol fotoğraf çekip, öz çekim yaptığı köprüde bir detay dikkatlerden kaçmadı. Köprüde korkulukların olduğu kısma, yol boyunca 2 taraflı olarak yaklaşık 5 metre yüksekliğinde set döşendi. Setin olası intihar olaylarına karşı çekildiği öğrenilirken, setin uzunluğu ve yüksekliği dikkat çekti. Setle, köprüde yaşanabilecek intihar olaylarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Yavuz+Sultan+Selim+K%c3%b6pr%c3%bcs%c3%bc'>Yavuz Sultan Selim Köprüsü</a>

İstanbul Boğazı'na inşa edilen 3. köprü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde akşam saatlerinden itibaren trafik yoğunluğu yaşandı. Hatıra fotoğrafı çektirmek için araçlarından inen vatandaşlar trafik yoğunluğuna neden oldu. 

Polis ekipleri vatandaşları köprü üzerinde bekleme yapmamaları konusunda uyarıda bulundu. Işıklarla süslenen köprü direklerine lazerleTürk bayrağı yansıtıldı. Köprüyü görmek için İstanbul'un yanısıra başka şehirlerden de vatandaşlar köprüde hatıra fotoğrafı çektirdi. Hakan Hatipoğlu ve eşi Gizem Akın da hatıra fotoğrafı çektirdi.

hakan gizem hatipoğlu

Manisa'dan gelen bir vatandaş, "Gurur duydum, hayal bile edemeyeceğim birşey gerçekleşmiş" dedi. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 3. köprü