Yandex uygulaması

Yandex, ücretli yolları ve feribotları da bildirecek

Genel Emine Pile 23.10.2015
Trafikte yaşanan zaman kaybını en aza indiren ve belirlediği rotalarla kullanıcıları gitmek istediği yere en kısa sürede ulaştıran Yandex güncellendi.
Türkiye'nin popüler ücretsiz navigasyon uygulaması Yandex, yeni güncelleme ile daha da kullanışlı bir hale getirildi. Yandex, yeni güncelleme sonrasında, rota üzerinde ücretli yollar ya da geçişler kullanılması ya da feribota binilmesi gerekiyorsa bunu kullanıcıya ayrı bir bildirim şeklinde iletiyor. Ayrıca kullanıcılar eğer isterse rota oluşturulurken ücretli geçişlerin kullanılmaması tercihini yapabiliyorlar.

Özellikle büyük şehirlerde, trafik durumuna göre belirlediği rotalar sayesinde kullanıcıların trafikte daha az zaman kaybetmesini sağlayan Yandex, yeni güncelleme ile birlikte uygun yerlerde artık 3 farklı alternatif rota sunabiliyor.

Trafiğin nasıl olacağını tahmin ederek rota oluşturuyor 

Yandex'in güncel sürümü uzun yolculuklarda rotanın uzunluğunu sadece o anki trafik durumuna bağlı olarak değil, yolculuk boyunca trafik durumunu da tahmin ederek belirliyor. Yandex, uzun bir yolculukta trafik durumunun rotanın başında, ortalarında ve sonlarında ne ölçüde farklı olacağını tahmin ederek rotayı bu tahmine göre çiziyor ve süreyi ona göre belirliyor.

Yandex navizgasyon uygulaması