Karaderili Group

Yalova’da krallara layık, saray konseptinde bir otel yapılıyor

Genel Emine Pile 24.01.2015
Karaderili Group, gecesi 10 bin Euro olan ve içerisinde 12 adet kral dairesi bulunan bir otel inşaatına başladı.
Türkiye'de Arap yatırımının ve ilgisinin artması, yeni otel projelerini doğurdu. Yalova'da 180 milyon dolarlık yatırımla termal tesis ve otel inşaatına devam eden Karaderili Group, gelen talep ile kral dairelerinden 12 tane yapmak zorunda kaldı. Karaderili Group'un 2 bin yatak kapasiteli oteli, 2015'in sonunda açılmaya hazırlanıyor. 

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Türkiye'ye asıl Arap akınının bu yıl başlayacağını belirterek, "36 bin haftalık devre mülkün 18 bini şimdiden satıldı. Otel kısmında da 256 metrekarelik 12 kral dairesi yaptık. Çünkü çok fazla kral odası talebi geliyor. Başka bir otelde böyle bir sistem yok. Bir otelde sadece bir kral dairesi olur. Bize çok talep geldiği için 12 tane kral dairesi yaptık. Her dairede özel yüzme havuzları var. Ortadoğu'dan gelen yoğun talep üzerine projeyi saray konseptine çevirdik. Kral dairelerinin yerine 25 tane daha oda yapılabilirdi. Ayrıca bir de başkanlık suitimiz var. Büyüklüğü bin metrekare ve geceliği ise 40 bin euro" dedi. 

180 MİLYON DOLARA YATIRIM YAPTI 

Karaderili, "Toplam 5 tesis ve 5 bin 500 yatak kapasitesine çıkıyoruz. Devam eden yatırımlarımızın tutarı 300 milyon dolar. Yüzde 50'si gerçekleşti. Yalova'daki termal otel yatırımının miktarı 180 milyon dolar" şeklinde konuştu. 

KÖRFEZ, YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR 

Karaderili Group Başkanı Orhan Karaderili, Körfez bölgesi vatandaşlarının Yalova'ya ilgisinin çok büyük olduğunu söyledi. Yeni hedeflerinin Karadeniz Bölgesi olduğunu belirten Karaderili, Körfez ziyaretçilerinin, yeşil doğa ve serin hava istediğini, bu nedenle Karadeniz'in yeni ilgi alanları olduğunu ifade etti.   

Sabah

Karaderili Group termal otel Yalova termal otel