Vodafone Arena Stadyumu

Vodafone Arena'da heyecanlandıran görüntü!

Genel Zeynep Karabağ 05.05.2015
Spor Toto Süper Lig'de tekrar zirveye yerleşen Beşiktaş'ın, Dolmabahçe'de yapımına devam edilen stadyumu Vodafone Arena'nın kaba inşaatı tamamlandı.
Vodafone Arena Stadyumu'nun bu yıl içinde açılması planlanıyor.

Dolmabahçe'de 1947 yılında yapılarak hizmete açılan Beşiktaş'ın stadının yıkımına 2 Haziran 2013 tarihinde başlanmıştı. Bu stadın yerine yapımına başlanan Vodafone Arena'nın, havadan yaptığımız çekimlerinde tribünlerin tamamlandığı ve dev spor kompleksinin yükselmeye başladığı görülüyor.

vodafone arena

Stadın üstünü kapatacak çatı kısmı inşaatına ise önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi.

Çatının tamamlanmasının ardından futbol oynanacak sahanın çimlendirilmesi ve ince işçiliğe geçirileceği belirtildi. Beşiktaş Divan Kurulu'nun ise önümüzdeki günlerde stadyumda ilk toplantısını yapması planladığı öğrenildi. Stadyumun 2015 yılı içinde hizmete açılması planlanırken Beşiktaş'ın önümüzdeki yıl maçlarını bu statta oynayacağı belirtildi.

vodafone arena

TÜRKİYE'NİN İLK AKILLI STADYUMU

Şantiyesinde 24 saat aralıksız çalışmanın devam ettiği 41 bin 903 kişi kapasiteli ve iki katlı olarak planlanan yeni stadyum bittiğinde, Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu olacak, zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile geniş bant mobil ve wi-fi ağıyla donatılacak. Stadyumun farklı noktalarına yerleştirilecek interaktif ekranlar ile taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçları yayınlanacak. Stadyum ayrıca halkın eğlence ve zaman geçirme ihtiyacını karşılar nitelikte dizayn edilecek. Yeni stadyum, eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecek.

vodafone arena

Beşiktaş'ın yeni stadyumunun bazı özellikleri şöyle:

Tamamı kapalı tribünler, C90 görüş açısı, açılır kapanır koltuklar, alttan ısınma, iki kat tribün yapısı, 600 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark,  Loca-Vip tribün, koltuk kapasitesi: 41.903, Loca sayısı: 147, Loca koltuk toplam sayısı: 1903, VIP koltuk sayısı: 2100, Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi toplamda 162 koltuk.

Abdullah Gül, Vodafone Arena'yı gezdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve kulüp yöneticileriyle birlikte Vodafone Arena'yı gezdi.

abdullah gül

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın yanı sıra asbaşkan Umut Güner ve genel sekreter Ahmet Ürkmezgil'in de hazır bulunduğu ziyarette, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yapım çalışmaları süren Vodafone Arena'nın inşaat faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Stat gezisi sonrasında yapımı tamamlanan bir locada Abdullah Gül'ü ağırlayan Başkan Fikret Orman, Gül ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretin sonunda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri, Vodafone Arena inşaatında çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fanatik

Vodafone Arena Stadyumu