Vodafone Arena

Vodafone Arena için 100 milyon liralık kredi alındı!

Genel Emine Pile 31.12.2014
Siyah-beyazlıların inşaatı süren stadı Vodafone Arena için Aktif Bank’tan alınan 100 milyon liralık kredi limiti tanımlandı.
Siyah-beyazlı yönetim tanımlanan 100 milyon TL'lik krediyi sadece Vodafone Arena için kullanacak. Firmalara olan borçlar kapatılacak, işçi sayısı yükselecek, çalışmaların hızı artırılacak. Amaç sezon sonunda en azından 1 maçı yeni statta oynayabilmek.

Siyah-beyazlılar uzun süredir almak istediği kredi konusunda Aktif Bank ile anlaştığını dün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'den KAP'a gönderilen açıklamada “Şirketimiz ile Aktif Yatırım Bankası A.Ş. arasında yapılan kredi anlaşması çerçevesinde, Aktif Yatırım Bankası A.Ş. tarafından şirketimize 100 milyon TL kredi limiti tanımlanmıştır” denildi.

Peki bu kaynak nereye harcanacak? Cevabını verelim... Siyah-beyazlı yönetim paranın tamamını kulübün geleceğini kurtaracak proje olarak görülen Vodafone Arena için değerlendirecek.

ARTIK AKSAMA YOK

Firmalara olan borçlar ödenecek, yapılması gereken ancak nakit sıkıntısı nedeniyle gerçekleştirilemeyen ödemeler yüzünden bazı kısımlarda yavaşlayan çalışmalar tekrardan hız kazanacak. Statta çalışan işçi sayısı artırılacak ve böylece inşaatın genelindeki çalışmalar da süratlendirilecek.

Bu paranın tamamını stada harcayacak olan yönetimin 1 numaralı amacı ise Vodafone Arena'yı sezon sonuna yetiştirebilmek. Bu zamana kadar stattaki çalışmalar zaman zaman maddi problemler nedeniyle yavaşlıyor, aksıyordu. Ancak para sıkıntısının ortadan kalkmasıyla birlikte tam kapasiteyle çalışılacak ve bu sezon en azından 1 maç Vodafone Arena'da oynatılmaya çalışılacak.

Milliyet 

Vodafone Vodafone Arena Beşiktaş stadı Arena için kullanılacak kredi