Viaport Marina

Viaport Marina'dan yunus eğlence parkı açıklaması!

Genel Zeynep Karabağ 07.07.2015
Tuzla'daki Viaport Marina içinde yunus eğlence parkının olduğu iddiasına firmadan yanıt geldi.
Tuzla'da Viaport Marina'yı hayata geçiren Via Properties, proje içinde yunus parkı olduğunun duyurulmasına tepki göstererek şu açıklamayı yaptı;

Son günlerde change.org kampanya internet sitesi üzerinden başlatılan ve Viaport Marina'da yunus parkı bulunduğu iddiasıyla sürdürülen kampanyadaki konular gerçeği yansıtmamaktadır. Projemiz Mart 2014 tarihinde lansmana çıkmış olup, lansmandan itibaren kamuoyuyla paylaşılan hiçbir tanıtım videomuzda, "yunus eğlence parkı" yahut "yunus gösteri merkezi" projesine yer verilmemiştir.

Viaport Marina projemiz dünyanın ilk 5 fonksiyonlu marinası olup, içerisinde alışveriş adaları, tema park, marina, otel ve akvaryumuyla bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır. Projemizin tasarım aşamasında, dünyadaki pek çok show'lar incelenmiş, terraiumlar, hayvanat bahçeleri değerlendirilmiş ve bazı detaylar sadece proje olarak kalmış, hayvan hakları da gözetilerek hayata geçirilmemiştir.

Projemizin içerisinde bulunacak akvaryumla ilgili çalışmalar halen sürüyor olup, doğal habitatına ters düşecek hayvan profillerinin asla proje içerisine dahil edilmeyeceğini de gönül rahatlığıyla tarafınıza bildiririz. Akvaryum projemiz tamamen akvaryum balıklarından oluşacak olup, projenin asıl amacı ülkemizde denizleri, sualtını ve sualtı yaşamını öncelikle çocuklara eğitici şekilde tanıtmaktır. Akvaryumların ve projenin tamamı üniversitelerin destekleriyle projelendirilmiştir ve imalatı yapılmaktadır. Ayrıca akvaryum tesisimiz içerisinde bir eğitim ve konferans odası da bulunmaktadır.

Grubumuz her türlü haklı eleştiriye açık olup hedefi ne olursa olsun her türlü hakaret ve karalama kampanyalarına kapalıdır. Açıklanan nedenlerle böylesine önemli bir konuda hiç bir şekilde Grubumuz ilgili departmanları ile görüşülmeden Ticari Marka itibarımızı zedeleyici yaklaşımlarda bulunulmasını da kınadığımızı belirtmek isteriz.

Change.org'daki imza kampanyası;

yunus eğlence parkı

Viaport Marina