Ürdün İmar ve Yatırım Fuarı

Ürdün'de Irak İmar ve Yatırım Fuarı açıldı

Genel Emine Pile 23.05.2016
Ürdün'ün başkenti Amman'da Irak Konferansı ve Fuarı İmar ve Yatırım adı altında açıldı.
Ürdün'ün ikinci kez ev sahipliği yaptığı Irak Konferansı ve fuarına Iraklı bakanlar, milletvekilleri, bazı illerin, ticari sektörlerin, bankaların ve inşaat firmalarının temsilcileri katıldı.

Etkinliğin açılışını yapan Ürdün Bayındırlık ve İskan Bakanı Sami Halese, inşaat sektörünün Ürdün milli gelirinin yüzde 18'ini oluşturduğunu, bu konferansın yatırımcıyı cesaretlendirme ve tecrübe alışverişi konularına da hizmet edeceğini söyledi.

YATIRIM İMKANLARINI KEŞFETMEK İÇİN BİR FIRSAT

Arap Müteahhitler Birliği Başkanı Fahd el-Hammadi ise organizasyon komitesinin istikrar ve iyi ilişkiler nedeniyle konferansın Ürdün'de yapılmasının tercih edildiğini belirtti.

Hammadi, aynı zamanda Ürdün'ün Irak'ın ihracat kapısı olduğunu söyleyerek, fuarın Arap firmaların Irak'taki yatırım imkanlarını keşfetmeleri için gerçek bir fırsat teşkil ettiğini kaydetti.

Irak'ın Amman Büyükelçisi Safiye es-Suheyli, konferansın, terör örgütü DAEŞ'in yıktığı bölgelerin yeniden imar edilmesi için önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Ürdün Fuar İmar ve Yatırım Fuarı Ürdün İmar ve Yatırım Fuarı Sami Halese Arap Müteahhitler Birliği Başkanı Fahd el-Hammadi Fahd el-Hammadi