Kadına Yönelik Şiddet,

Ünlüler kadına şiddete ‘Dur’ dedi!

Genel Emine Pile 11.03.2015
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, Kadına Yönelik Şiddete Birlikte #DurDiyelim kampanyası siyasilerden ve ünlülerden büyük destek aldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde duyurusunu yaptığı proje, sanatçılar ve toplumun önde gelen isimlerinden destek gördü.

Kadına karşı şiddeti durdurmak, toplumsal bilinç ve etki oluşturmak için başlatılan kampanya çerçevesinde, ünlü isimler şiddet karşıtı görüşlerini www.durdiyelim.com web sitesinde paylaştı. Projeyle sosyal sorunlar karşısında birlikte hareket ederek, çözüm üreten bir toplum olma bilincinin güçlendirilmesi hedefleniyor.  
Toplumun her kesiminin, şiddet karşısındaki tepkisini birlikte #durdiyelim sloganıyla ortaya koymaya davet eden kampanyayla, kadına karşı şiddet konusunda herkes kısa videolarını www.durdiyelim.com sitesine yükleyebiliyor.

Pek çok tanınan isim yer alıyor

Kampanyaya şu ana kadar destek verenler arasında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Beşir Atalay, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, oyuncular Akasya Asıltürkmen, Burcu Kara, Deniz Türkali, Hale Soygazi, Türkan Şoray, Halil Ergün, şarkıcılar Zeliha Sunal, Coşkun Sabah, Işın Karaca, Soner Arıca, model Ebru Güzel, iş kadını Neslişah Alkoçlar, sunucu Oylum Talu yer alıyor.

Türkan Şoray şu mesajı verdi: 

Türkan Şoray: "Şiddeti engellemek bizim elimizde. Kadına yönelik şiddetle mücadele ederek üstümüze düşen görevi yerine getirmeliyiz. Daha fazla can yanmaması için toplum olarak el ele vermeliyiz. Kadınlarımız artık ağlamasın gülsün diye daha güzel yaşamaları için kadına şiddete hep birlikte dur diyelim."

AA

Ayşenur İslam Kadına Yönelik Şiddet Dünya Kadınlar Günü