gayrimenkul zengini ünlüler

Ünlüler gayrimenkule yatırıyor, riske girmiyor!

Genel Zeynep Karabağ 17.04.2016
Birbirinden ünlü isimlerin sahne şovlarından ya da oynadıkları projelerdeki bölüm basına aldıkları yüksek fiyatlar; yıllardır konuşuluyor...
Birçok yıldız, kazancını gayrimenkule yatırarak değerlendiriyor. Sov dünyasının içinde gayrimenkul zengini ünlülerini sizler için araştırdık. 

HÜLYA AVSAR 

Gayrimenkule yatırım yapan Hülya Avşar'ın malvarlığı bir hayli kabarık. Sanatçının üzerine kayıtlı Sarıyer Büyükdere de 5 katlı köşkünün bulunduğu 513 metrekarelik arsa, Sappire'de ofis, Ayvalık Kemal Paşa da 710 metrekarelik arsa ve villa, yine Balıkesir Gönen'de arsa, Sarıyer'de daire, Edirne Keşan'a bağlı Gökçetepe'de 10 dönümlük tarla var.

ŞAHAN GÖKBAKAR 

Şahan Gökbakar da kazancını gayrimenkulde değerlendiriyor. Rumeli Hisarı'nda kendi restore ettiği garajlı, bahçeli tripleks villasını 4 milyon dolara satışa çıkaran komedyen, daha önce semtte ayrıca 4 eski villayı birden almıştı. Ünlü komedyenin bu evlere o dönem 5 milyon dolar verdiği söyleniyordu. Aynı zamanda 1 milyon liralık yatırımla 'Burgerman' markasını hayata geçiren Gökbakar, 3 milyon dolara Çubuklu Vadi Evleri'nden bir daire satın aldı. 

KENAN İMİRZALIOGLU 

Sinem Kobal'la dünyaevine girmeye hazırlanan Kenan İmirzalıoğlu da dizi, reklam ve filmlerden kazandıklarını uzun zamandır gayrimenkule yatırıyor. Kurduğu özel bir ekiple Fener, Balat, Tarlabaşı ve Cihangir civarında çok sayıda eski bina satın alan İmirzalıoğlu, bunları restore ettirip kiraya veriyor. 

SİNAN ÇETİN 

Listenin üst sıralarında bulunan isimlerden biri de "emlak kralı" olarak nitelendirilen yönetmen ve yapımcı Sinan Çetin. Sinema dünyasında birçok projeye imza atan Çetin, İstanbul'un en popüler semtlerinden biri olan Cihangir'i deyim yerindeyse parsellemiş durumda. Çetin'in, bu semtte 40-50 civarında gayrimenkulü olduğu belirtiliyor.

SEDA SAYAN 

Seda Sayan, kazandığı paraları emlak sektörüne yatırıyor. Sayan, 2 rezidans konut, 3 villayla İstanbul'da 30'a yakın dairenin sahibi.  Londra'da da evi bulunan Sayan, İngiltere'de yaklaşık bir yıl önce 400 bin sterline ev satın almıştı. 

TÜRKAN SORAY 

Türkan Şoray, ünlülere oranla mütevazı bir malvarlığına sahip. Şoray'ın, Etiler-Boğaz sırtlarında bir villası, Beşiktaş'ta bir iş hanı bulunuyor. 

Akşam

gayrimenkul zengini ünlüler gayrimenkule yatırım yapan ünlüler ünlüler kazançlarını ne yapıyor