Şişli Belediyesi

Ünlü inşaat patronuna suikast gözaltısı!

Genel Zeynep Karabağ 23.08.2016
İstanbul Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın makamında öldürülmesiyle soruşturma, ünlü isimlere uzandı.
Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin sürdürdüğü soruşturmada, ilçede yaptığı dev yatırımlarla tanınan inşaat firmasının yönetim kurulu başkanı S.K. da gözaltına alındı. 

8 İNŞAATI MÜHÜRLEMİŞ 

Öldürülen Belediye Başkan Yardımcısı Candaş'ın, suç örgütü lideri olan ve aynı zamanda müteahhitlik yaptığı belirtilen Mithat Y.'nin Fulya'daki 8 katlı inşaatını mühürlediği iddia ediliyor. Gözaltına alınan işadamı S.K.'nın da Candaş'la sorunlar yaşadığı öne sürüldü. İddialara göre Candaş, S.K.'nın şirketinin sahte evrakla iskan aldığı Şişli ve Nişantaşı'ndaki 8 inşaatının ruhsatını iptal etti. Sonra da savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

BAYKAL'A SUİKAST İDDİASI 

Azmettirici olarak gözaltına alınan Mithat Y.'nin, 2010'da dönemin CHP lideri Deniz Baykal'a suikast yapacağı iddiasıyla gözaltına alındığı da ortaya çıktı. 

İstanbul Emniyeti'ne gönderilen 15 Nisan 2010 tarihli ihbarda, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yardımcısı Osman Şevket Arslan'ın aracılığıyla, Baykal suikastı için Mithat Y.'ye 300 bin dolar ödediği iddia edilmişti. İhbarı yapan Şeref Kasap ile birlikte gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Arslan adliyeden serbest kalmıştı. 11 Şubat 2004'te Şişli Belediye Başkanvekili Bayram Özata'yı ayaklarından vurdurtanın da Mithat Y. olduğu iddia edilmişti.

Habertürk

Ünlü inşaat patronu Cemil Candaş Şişli Belediyesi