uli-gayrimenkulde-kadin-liderler

ULI'den 8 Mart'a özel araştırma!

Genel Uğurcan Tokay 06.03.2017
ULI Gayrimenkulde Kadın Liderler 8 Mart’ta Gayrimenkulde Kadın Araştırması'nı başlatıyor.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Toplumsal hayatta kendine yaşam alanı açmaya, erkeklerle eşit haklara ve koşullara sahip olmaya çalışan kadınların günü.

Gayrimenkul sektöründe azımsanmayacak sayıda kadın çalışan ve yönetici bulunmakla birlikte; kadın görünürlüğünün ve temsilinin yeterli olmadığını düşünerek, Mayıs 2016'da ULI Türkiye Gayrimenkulde Kadın Liderler çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz.

Bu kapsamda, ULI olarak, faaliyet alanımız olan gayrimenkul ve arazi kullanımı sektöründe kadınların durumunu saptamak ve bu tespitler çerçevesinde kadının içinde bulunduğu koşulları iyileştirmek üzere, ABD'de ULI Kadın Liderler Girişimi (WLI) ‘nin, 8000 kadın üyesiyle yaptığı anket çalışmasını karşılaştırmalı olarak Türkiye'de de hayata geçiriyoruz. Avrupa'da ilk kez Türkiye'de yapılacak olan araştırmayı, ULI Türkiye, GYODER ve Türk Müteahhitler Birliği'nin ortaklaşa girişimi ve işbirliği ile gerçekleştireceğiz.

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü'nde başlatılıp, Nisan ayında tamamlanması hedeflenen araştırma sonuçlarına göre, gayrimenkul sektöründe kadın çalışanların durumunun iyileştirilmesi ve kadınların sektörde daha etkin yer alması için yapılması gerekenler tespit edilecek ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalar geliştirilecek.

gayrimenkulde kadın liderler