jeotermal

Türk ve Katarlı şirketlerden jeotermalde iş birliği

Genel 13.02.2018 11:57

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu ile Katar orijinli CNG Global Industries and Trade, jeotermal kaynakların kullanımına yönelik iş birliği yaptı.

Şirket'ten yapılan açıklamaya göre, ön anlaşmanın hükümetin yurtdıs¸ı kaynaklı finansman ve yatırımların o¨nu¨nu¨n ac¸ılması politikaları ı·le ı·stı·hdamın artırılması yönündeki programı doğrultusunda yapıldığı kaydedildi. 

Ön anlaşmanın, Doğan Jeotermal Şirketler Grubu Adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan, CNG Global adına ise Hamdo M. Abdulkarim tarafından imzalandığı bildirildi. 

Jeotermal enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve sağlık turizminde yararlanılması için iki şirket arasında imzalanan ön anlaşma törenine, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay ve Başbakanlık Müşaviri Ekrem Direkçi katıldı. 

Dogˆan Jeotermal S¸irketler Grubu'nun ana firması olan Doğan Jeotermal, 1990 yılından beri, c¸evre dostu enerji is¸ kollarında ayrıca alt yapı ve u¨st yapı ins¸aatları, endu¨striyel tesisler, toplu konut ve sanayi yapılarının ins¸aatında faaliyet gösteriyor.