Bolu Yaşlılar Köyü

Türk Kızılayı Bolu’da Yaşlılar Köyü kuracak

Genel 10.04.2014 16:03

Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanı Hüseyin İka, beş yıldızlı otel konforunda yapacakları Yaşlılar Köyü ile ülkedeki yaşlılara sahip çıkacaklarını söyledi

İka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu Belediyesi'nin proje sahibi olduğu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türk Kızılayı, Kızılhaç ve Almanya'nın Neuss Belediyesinin ortaklık yaptığı Yaşlılar Köyü için çalışmaların sürdüğünü anlattı.

Proje ve altyapı çalışmalarının devam ettiğini anlatan İka, projenin 100 konutluk planlandığını, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın ise bin konuta ulaşılmasını planladığını kaydetti. İka, köyün kurulacağı alanın kente hakim konumda olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Yaşlılarımız temiz orman havasında yaşayacak. Huzurevi ortamından ziyade aile ortamında yaşadığını görecek. Proje biraz daha şekillendikten sonra uygulamaya geçecek. Tahminlerimize göre projenin şu anki maliyeti 40 ile 50 milyon lira arasında. 15 ile 20 yıl sonra yaşlı nüfusumuz iki misli artacak. Bu da bize ileriye dönük farklı projeler yapmamız gerektiğini gösteriyor. Herkesin ağırlanacağı ortam planlıyoruz.

Beş yıldızlı otel konforunda yapacağımız Yaşlılar Köyü Projemizle Bolu'nun değil, Türkiye'nin yaşlı kesimine sahip çıkacağız."
AA