krasnodar arena

Türk inşaat şirketinin Rusya'da yaptığı stat büyük beğeni topladı

Genel 11.03.2018 10:22

Rusya'da yapılan Krasnodar Arena'da tribünleri saran 5 bin metre karelik ekran sistemi ilk kez çalıştırıldı, taraftarlar hayran kaldı.

Dünyanın en lüks ve teknolojik statları arasında yer alan ve Türk inşaat şirketi tarafından yapılan Krasnodar Arena'da yeni devreye giren tribünleri 360 derece saran 5 bin metre karelik LED ekran sistemi görenleri kendisine hayran bırakmaya devam ediyor.

2016 yılında yapılan halk oylamasında dünyanın en iyi iki stadından biri seçilen Krasnodar Arena'nın çatı ve tribün bölümüne yerleştirilen, tribünleri 360 derece tam saran 5 bin metre karelik LED ekran ilk kez maç içinde kullanıldı.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Bütün stadı çevreleyen bu ekrandan verilen görüntüler muhteşem bir atmosfer oluşmasını sağlarken yapılan ilk denemede taraftarların büyük beğenisini topladı.

Yapı formu olarak Roma'daki Kolezyum'un örnek alındığı statta dünyada ilk kez vakumlu drenaj sistemi de yer alıyor. 120 bin metre kare kullanım alanı ve 34 bin 300 kişilik bir futbol kompleksi olan stadın seyirci sayısı 40 bin kişiye kadar çıkabiliyor.

DÜNYA KUPASINDA KULLANILMAYACAK

2018 Dünya Kupası'nın düzenleneceği Rusya'da, Krasnodar Arena'nın herhangi bir maça ev sahipliği yapamayacak olması ise futbolseverleri hayal kırıklığına uğrattı.