balıkesir büyükşehir belediyesi

Türk belediyelerin MIPIM sevdası büyüyor!

Genel Uğurcan Tokay 16.03.2016
MIPIM 2016'da yer alan büyükşehir belediyeleri, hem şehir hem de ülkenin tanıtımı açısından önemli rol oynuyor.
Dünyanın en önemli gayrimenkul organizasyonu olan ve onlarca ülkeden binlerce yatırımcıyı tek çatı altında bir araya getiren MIPIM 2016 Fuarı, Fransa'nın Cannes kentinde kapılarını açtı. Fuarda İTO'nun 700 metrekarelik İstanbul Çadırı, Paris ve Londra çadırlarının tam ortasında yer alıyor.

Belediyelerin sayısı arttı

Çadırın dışında fuarın içerisinde de birçok Türk firmasının stantı bulunuyor. Ancak bu yıl İstanbul dışında birçok büyükşehir, belediye bazında katılım sağlayınca fuarda Türk rüzgarı esti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yeni projelerini dev maketlerle kendi standında tanıtırken Bursa Büyükşehir Belediyesi ise şehir maketiyle birlikte Timsah Arena'nın maketini fuara getirdi. Ayrıca Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi'de fuarda stant açtı.

enver yılmaz

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, emlaktasondakika'ya projeleri anlatırken...

Beyoğlu Belediyesi örnek olmalı

Tüm gelişmeler, Türkiye'nin fuara olan ilgisinin her geçen gün arttığının bir diğer göstergesi. Özellikle son 5 yıllık süreçte Türk firmalar, MIPIM 2016'ya damga vuruyor. Ayrıca İstanbul'da yerel belediye bazında Beyoğlu Belediyesi'nin organizasyonu takdir edilmekte. Öte yandan yetkililer İstanbul'daki yerel belediyelerin MIPIM'e hazırlanıp gelmesinin şehrin tanıtımı açısından büyük faydalar sağlayacağını belirtiyor. Önümüzdeki yıllarda MIPIM'e katılan Türk belediyelerin sayısı artacak gibi gözüküyor.

Uğurcan Tokay MIPIM'den bildirdi...

mipim 2016 mipim 2016 belediyeler mipim 2016 türk belediyeler İTO