Trabzon Akyazı Stadyumu

Trabzonspor, 2015 sezonunun açılışını Akyazı Stadyumu'nda yapacak

Genel Ayşe Özlem Kuruca 07.12.2014
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor'un Ağustos 2015'te başlayacak sezon açılışını, Akyazı'daki stadyumda yapacağını bildirdi
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Akyazı'da yapımı süren spor kompleksiyle ilgili yazılı açıklamasında, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Karayolları'nın ortaklaşa yürüttüğü 41 bin 513 kişilik stadyumun yer aldığı spor kompleksinin inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Stadyum inşaatının güzel bir şekilde ilerlediğini vurgulayan Gümrükçüoğlu, Trabzonspor'un Ağustos 2015'te başlayacak sezon açılışını Akyazı'daki stadyumda yapacağını ifade etti.

Gümrükçüoğlu, gelecek sezonun başlamasına yaklaşık 9 ay kaldığını hatırlatarak, Trabzonspor'un ve kulübün taraftarlarının Avrupa'nın en modern statlarından birine kavuşacağını kaydetti.

Trabzon'a ve Trabzonspor'a stadyum kazandırmak için mücadele verdiklerini belirten Gümrükçüoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Trabzonspor'umuzun, kulübümüzün taraftarlarının ve Trabzon'un stada ihtiyacı var. Hem sosyal hem de sportif açıdan Trabzon'a modern bir stat kazandırılmalıydı. Bunun için mücadele ederken önümüze zorluklar çıktı. Şunu ifade etmek isterim ki boş bahanelerle mahkeme koridorlarında stadyum inşaatı geciktirilmeseydi, Trabzonspor'umuz şu an maçlarını yeni stadında oynuyor olacaktı. Akyazı'daki bu dev ve modern stadyumun yer aldığı spor kompleksinin yapılmasını talimatlandıran dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Trabzon'daki çalışmaları yakından takip etmekte olan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na ve diğer yetkililere şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum."

AA

 

Akyazı Stadyumu Akyazı Stadyumu inşaatı Trabzon Akyazı Stadyumu son durum