Tosya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Erdem

Tosya'da nitelikli emlak danışmanları yetiştirilecek

Genel Emine Pile 01.10.2015
Tosya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Erdem, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde ilk defa emlak danışmanlığı kursu açacaklarını söyledi.
Emlak ve emlakçılık konusunda eğitimli eleman ihtiyacını karşılamak amacı ile Tosya'da emlak danışmanlığı kursu açılıyor. Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Nuri Erdem emlak danışmanının bir işyerinde, düzenlenen süreli veya süresiz sözleşmeye dayanılarak yapı kooperatiflerinin kurulmasında, ev, arsa ve dükkan gibi taşınmaz malların satışı ile kiralanması konularında danışmanlık hizmeti veren kişi olduğunu söyledi.

Kurs çerçevesinde katılımcılara genel hukuk bilgisi, tapu ve kadastro işlemleri ve emlak danışmanlığı ile ilgili mesleki bilgiler konularında bilgilendirme yapacaklarını belirten Erdem, "Ayrıca bu kursun en önlemli amacı da ilçede eksikliği hissedilen emlak ve emlakçılık konusunda, meslek bilgisi ve meslek ahlakı kazanmış eğitimli eleman ihtiyacını karşılamaktır" dedi.

Erdem, kursu başarıyla tamamlayarak belgesini alan kişilerin, kendine ait iş yeri açabileceğini ve bu konuda nitelikli eleman arayan emlak ofislerinde de çalışabileceğini kaydetti.

Tosya emlak kursu Nuri Erdem Emlak ve emlakçılık