Florya Cami Kompleksi

Topbaş, Florya Cami Kompleksi'ni inceledi

Genel Zeynep Karabağ 31.08.2016
Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle inşa edilen Florya Cami Kültür ve Yurt Binası Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yeşilköy ve Florya bölgesindeki cami, yurt ve kültür kompleksi ihtiyacını karşılamak üzere inşa edilen Florya Cami Kültür ve Yurt Binası Kompleksi'nde incelemelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle 9 bin metrekarelik alana inşa edilen eserin inşaatı bir ay içinde tamamlanacak. Cami, yurt ve kültür kompleksinden oluşan kompleksin camisi Osmanlı mimarisi tarzında inşa edildi. Caminin minaresi, Atatürk Havalimanı uçak iniş kalkış sahası olması nedeniyle biraz kısa tutuldu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Florya+Cami+Kompleksi'>Florya Cami Kompleksi</a>

Toplam 3 bin 624 metrekarelik alan oturan camide ibadet alanı dışında, Revaklı Dış Avlu, Abdesthane, WC, İmam Odası, Morg, Gasılhane, Çok Amaçlı Salonlar, Kreş, Çocuk Bakım Odası ve Bayan Etüt Odası bulunuyor.

Selçuklu mimarisine benzetilen öğrenci yurdu engelli öğrencilerin de konaklamasına uygun yapıldı. 187 kişi kapasiteli yurt, 3 bin 750 metrekarelik kapalı alandan oluşuyor. Yurtta; eğitim salonu, seminer, mescit, dinlenme odaları, sohbet odası, fitness, 232 kişilik yemekhane, 2 bin kişiye yemek çıkarabilecek kapasite de mutfak, avlu ve teraslar, banyo ve WC gibi bölümler mevcut.

3 bin 650 metrekarelik alana inşa edilen Kültür Bloğu ise; 240 kişilik Çok Amaçlı Salon, 175 kişi kapasiteli Tiyatro, Atölyeler, Fuayeler, Kafeterya, Sergi Salonu, Ofisler ve Toplantı Katından oluşuyor.

Florya Cami Kompleksi kadir topbaş