Timsah Arena

Timsah Arena yerle bir oldu!

Genel Emine Pile 26.02.2015
Bursa Arena, lodosun yol açtığı zararla olumsuz yönde etkilendi ve işleri üstlenen firmalar gece gündüz çalışıp bu açığı kapatmaya başladı.
ESD - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Haziran ayında Bursa'da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde hizmete sokmayı planladığı Timsah Arena'da lodosun yol açtığı zararın boyutları ortaya çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye'nin en modern statlarından birini yaptıklarını, bitmeden ödüller alan Timsah Arena'da çalışmaların son hızla devam ettiğini söyledi. Altepe, "Lodos çalışmaları gerçekten olumsuz yönde etkiledi. İşleri üstlenen firmalar geceli gündüzlü çalışıp bu açığı kapatacak" dedi.

Timsah Arena'dan sorumlu Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın lodos nedeniyle kaynak işlemlerinin devam ettiğini söyledi. Altın çalışmalarla ilgili olarak şöyle dedi:
"Kaynak işlemleri devam ediyor. Kış şartları ve lodos nedeniyle maalesef bir gecikme olacak. Şubat ayı ortalarına doğru kaynak işlemlerinin sona ermesi planlandı. Kaynak işlemlerinin sonlanmasının ardından çatıyı destekleyen demir dayaklar alınacak."


Yağmur havuzlarının yapılması ardından, yağmur drenajlarının başladığına dikkat çeken Altın, şöyle konuştu:

"Ana kuyuların yapımı tamamlandı. Şimdi, çatı ve zeminde birikecek olan yağmur suyunun toplanacağı su drenaj kanallarının yapımı devam ediyor. Demir desteklerin alınmasının ardından da zeminle ilgili drenaj çalışmaları başlayacak. Hava şartları müsait olması halinde mart ayında zemin drenajının startı verilecek."

Milliyet

Timsah Arena Bursa Arena lodos