Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil

THY, 3. havalimanı ile daha da büyüyecek

Genel Emine Pile 18.01.2016
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil "Liderlik ve Yöneticilik" konferansında THY'nin artık meyvelerini vermeye başladığı söyledi.
THY Genel Müdürü Temel Kotil, İsviçre'de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Liderlik ve Yöneticilik" konulu konferansın ardından önemli açıklamalar yaptı.

THY'nin uçak sayısını 65'ten 299'a, yolcu sayısını ise 10 milyondan 72 milyona çıkardığını hatırlatan Kotil, "Şubat'ta 300. uçak filoya katılacak" dedi.

800 civarında yabancı pilot çalışıyor 

Kotil, THY'nin pilot açığını yabancı pilotlar alarak kapattığını ve İsviçreli, Alman, Fransız 800 civarında yabancı pilot çalıştırdıklarını aktardı.

"3. Havalimanı ile THY daha da büyüyecek"

Kotil, İstanbul'a yapılan 3. Havalimanı'yla ilgili de değerlendirmede bulunarak, şunları söyledi: 

"Hepimiz biliyoruz ki bu havalimanın en büyük destekçisi ve hamisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bu proje dünyadaki en akıllı proje. Bakın neden en akıllı proje biliyor musunuz? 2003 yılında havayolu yapılandırıldı. Biz özelleştirildik. Büyütüldük. 10 milyon yolcu, 72 milyona çıktı. Pegasus, Atlas büyüdüler. THY, çıtayı hep yüksek tutarak çok hızlı büyüyen bir şirket haline geldi ve artık meyvelerini vermeye başladı. THY'nin meyvesi de işte bu havalimanı oluyor."

thy temel kotil