<
Termal kamera

TERMAL KAMERALAR EVİNİZİ GÖZLÜYOR!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 28.02.2015
Esses firması, evinizi termal kamerayla inceleyip, enerji kaybınızın sebeplerini bularak çözüm üretiyor.
Enerji kayıpları konusunda ülkeler çalışmalara devam ederken, Amerika'da devlet destekli bir projeyi hayata koyan Essess firması, evinizi termal kamerayla inceliyor ve enerji kaybınızın sebeplerini belirleyerek size çözümler üretiyor.

Termal kameralar ısı kaybınızı yarı yarıya düşürecek!

Devlet desteğiyle kurulan şirketin termal kameralı araçları sokak sokak gezerek, evinizi termal kamerayla inceliyor ve ısı sızıntılarının nereden olduğunu belirleyerek sizi haberdar ediyor. Firma ayrıca bina sahiplerinin bu konuda alması gereken önlemlere ilişkin önerilerde bulunuyor.

Termal kamera ile biri sizi gözetliyor!

Ayrıca şirket, ABD'deki bakanlıklarla çalışarak kamu kuruluşlarının binaları hakkında enerji verileri toplayıp bunları bakanlıklara raporluyor. Böylece yetkililer enerji kayıplarının önüne geçmek için çalışmalar başlatıp, kayıpları büyük ölçüde engelliyor. Şimdiye kadar ABD genelinde 4 milyondan fazla binanın termal haritasının çıkarıldığı ve bunlardan çoğu için önlemlerin alınmaya başlandığı düşünüldüğünde sistemin ülkenin enerji tasarrufu konusunda ne kadar başarılı sonuçlar verdiği açıkça görülüyor.

Emlaktasondakika.com

Esses termal kamera ısı kaybı