Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu Belediyesi

Temizlik görevlileri GPS ile takip edilecek!

Genel Emine Pile 13.03.2015
Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi verimi artırmak için temizlik işçilerini uydudan takip ederek hizmet kalitesini arttırmayı hedefliyor.
Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu Belediyesi, bünyesindeki 276 temizlik personelini, daha verimli çalıştırmak ve kaçamakların önüne geçebilmek için Küresel Konumlama Sistemi (GPS) ile uydudan takip ediyor. 76 bin lira tutarındaki sistem için ilk etapta 180 temizlik işçisine şarjlı ve sim kartlı GPS cihazı verildi. 

Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Tekin Alparslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması adına personel takip sistemi ile kaliteli, hızlı ve anında hizmet etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Temizlik işlerinde çalışan arazi elemanlarını takibe alarak yüzde 45 verim kaybının önüne geçmeyi amaçladıklarını dile getiren Alparslan, "Arazideki temizlik personelinin 8 saatlik mesaisinin yüzde 45'inde çalışmadıklarını tespit ettik. Bu personeli kontrol edebilmek adına personel takip cihazı ile takip altına aldık. 184 personelimize bu cihazlardan vererek çalışmasını takibe aldık. Bu cihaz sayesinde personelin mesaisini yüzde yüz verimli kullanmasını sağlanacak" diye konuştu.

GPS sistemiyle takip edilecek temizlik işçileri, takip edilmekten rahatsız duymadıklarını ve daha iyi olacağını belirtti. 

AA

Küresel Konumlama Sistemi temizlik görevlilerine GPS Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi