tem otoyolu bayram trafiği

TEM Otoyolu'nda bayram trafiği kameralarla izlenecek

Genel Emine Pile 01.07.2016
TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesimindeki bayram trafiği 87 kamerayla izlenerek, olası aksaklıklara anında müdahale edilecek.
Bolu Dağı Tünel Kontrol Merkezi Bakım İşletme Şefi Murteza Beşiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karayolları ekiplerinin Kaynaşlı-Abant Kavşağı arasındaki 23 kilometrelik yolun yoğunluk yaşanan 16 kilometrelik bölümünün 87 kamerayla izlendiğini söyledi.

Kameralı takip sayesinde kaza, yolda kalan araç ve trafik yoğunluğuna neden olan unsurlar anında tespit edilerek hızlı müdahale sağlandığını anlatan Beşiroğlu, "Bayram tedbirleri kapsamında ekip ve personel sayımızı arttırdık. İtfaiye ekiplerimiz, kurtarıcılarımız ile otoyolda günlük 8 ekip ve 28 personelle hizmet veriyoruz." diye konuştu.

GEREKLİ TEDBİRLERİMİZİ ALDIK

Beşiroğlu, emniyet ekipleriyle koordineli olarak çalışmaları sürdürdüklerini belirterek şunları kaydetti:
"Herhangi bir olumsuz durum söz konusu olduğunda, kontrol merkezlerinde görev yapan arkadaşlarımız trafik ekiplerini ve emniyet birimlerini uyararak bölgeye yönlendiriyor. Bolu Dağı Tüneli'nde günlük ortalama trafiğimiz 28 bin 700 civarında. Güzergahtan 9 günlük bayram tatili süresince ise yaklaşık 400-500 bin araç geçişi bekliyoruz. Gerekli tedbirlerimizi aldık. Sürücülerden de kurallara uymalarını istiyoruz. 'Yolların kralı olmaz kuralı olur' düşüncesiyle lütfen trafik işaret ve işaretçilerine ve kurallarına uyalım."

tem otoyolu bayram trafiği