Tekirdağ Şehir Hastanesi

Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin temeli bugün atılıyor

Genel Zeynep Karabağ 25.05.2015
Tekirdağ Şehir Hastanesi temeli bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu katılımıyla atılacak.
Tekirdağ ve çevresine modern sağlık hizmeti sunacak dev proje hayata geçiyor.

157 bin metrekare büyüklükte 480 yataklı ve tam teşekküllü Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin ilk adımı Başbakan Ahmet Davutoğlu katılımıyla bugün atılıyor.

Kamu Özel İşbirliği (PPP) modeli ve Akfen güvencesiyle 2 sene içinde hizmete girecek bu dev sağlık kompleksi Akfen Holding tarafından hayata geçiriliyor. 

Ayrıca Akfen Holding'den yapılan KAP açıklamasında Tekirdağ'da yapılacak olan sağlık yerleşkesi yapımı ve hizmet temin edilmesi ihalesine, Akfen İnşaat tarafından 67.498.000 TL ile en iyi teklif verildiği bildirildi.

Konu ile ilgili açıklamada şöyle denildi:

''T.C. Sağlık Bakanlığı, Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı ("İdare") tarafından yürütülmekte olan 480 yataklı Tekirdağ Sağlık Yerleşkesi'nin kiralama karşılığı yapımı ile 25 yıl süresince ürün ve hizmetlerin temin edilmesine ("Proje") dair "Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Tekirdağ Sağlık Yerleşkesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi İhalesi ("İhale")"nin açık eksiltmesi 22.05.2015 tarihinde yapılmıştır. 

Açık eksiltmede, Şirketimiz bağlı ortaklığı Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından 67.498.000 TL olarak en iyi Her Şey Dahil Yıllık Fiyat teklifi verilmiştir. 

İdare tarafından ihalenin onaylanmasına müteakip özel amaçlı şirket kurularak yatırım gerçekleştirilecektir.''

Tekirdağ Şehir Hastanesi