TAV havalimanı inşaatı

TAV İnşaat'a ENR’den havalimanı kategorisinde birincilik ödülü!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 19.12.2014
TAV İnşaat, havalimanı inşaat kategorisinde dünyaca ünlü ENR'den birincilik ödülü kazandı.
Havalimanı tasarımı, yapımı ve finansmanı gibi zorlu ve karmaşık alanlarda uzmanlaşarak aynı anya bir çok havalimanı şantiyesini yönebilen TAV İnşaat, dünyaca ünlü ENR'den birincilik ödülü kazandı.

TAV Grup CEO'su Sani ŞenerTAV İnşaat havalimanı tasarımı, yapımı ve finansmanı gibi zorlu ve karmaşık bir alanda uzmanlaştı ve hızla büyüyerek sektörün lider markaları arasına girdi. Son üç yılda Abu Dabi Midfield Terminali, Medine Havalimanı, Cidde Havalimanı Saudi Airlines Hangarları, Riyad Havalimanı gibi projeleri üstlenerek Körfez Bölgesi'nde önemli bir başarı ivmesi yakaladık. Geçtiğimiz yıllarda zirveyi zorladığımız ENR listesinde ilk sıraya yükselmekten ve ülkemizi bu şekilde temsil etmekten dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Mimarlarımızdan, mühendislerimize, sahadaki işçilerimizden yöneticilerimize, 35 bin kişilik TAV İnşaat ailesinin ekip çalışması ve büyük bir emekle kazandığı bu başarı Türk inşaat sektörün dünyada geldiği noktayı da gösteriyor. Bu başarıdan aldığımız güçle daha büyük hedeflere ulaşmak üzere çalışmayı sürdüreceğiz ” dedi.

Nerelerde şantiyesi var?

İstanbul Atatürk Havalimanı'yla çıktığı yolda TAV İnşaat'ın bugüne kadar üstlendiği projelerin kontrat bedeli 16,2 milyar doları aştı.  TAV İnşaat'ın devam eden projeleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Suudi Arabistan'da Riyad King Khaled Havalimanı Terminal 5, Cidde King Abdülaziz Havalimanı Uçak Bakım Hangarları ve Medine Prince Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Umman'da Muskat Havalimanı Altyapı İşleri yer alıyor. 

TAV havalimanı inşaatı Tav İnşaat birinci Sani Şener