TANAP projesinin haritası

TANAP'ta bir ihale daha sonuçlandı

Genel Emine Pile 25.01.2016
Azerbaycan’daki doğal gazı Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak TANAP'ın '48" Kara Kesimi Lot-4 Boru Hattı'nı yapacak firma belli oldu.
Azerbaycan'daki Şah Deniz-2 Sahası'ndan çıkarılacak doğal gazı Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. tarafından açılan “48'' Kara Kesimi Lot-4 Boru Hattı İnşaat İhalesine ilişkin yapılan değerlendirme sonucunda Lot 4 Boru Hattı İnşaatını gerçekleştirecek firma belirlendi.

Sözleşme TANAP Doğal Gaz İletim A.Ş ile Punj Lloyd-Limak İş Ortaklığı arasında imzalandı:

Türkiye üzerinden geçecek yaklaşık 1850 kilometrelik boru hattının, Eskişehir'den başlayacak ve sırasıyla Bilecik, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne illerinden geçerek Türkiye-Yunanistan sınırında Edirne'nin İpsala İlçesi'nde son bulacak olan 48” çapındaki 459 kilometrelik kısmının inşaatı için ön yeterlik almış yerli ve yabancı 11 firmanın 08 Haziran 2015 tarihinde davet edilmesi ile başlayan ihale sürecinin sonucunda Punj Lloyd-Limak İş Ortaklığı ile sözleşme imzalandı.

TANAP Lot-4 Boru Hattı İnşaat İhalesi