sultanahmet camisi

Sultanahmet Camisi'ne Türk bayrağı yansıtıldı!

Genel Uğurcan Tokay 02.07.2016
Fatih Belediyesi, video mapping gösterisiyle Sultanahmet Camisi'ne Türk bayrağı yansıtıldı.
Fatih Belediyesi tarafından Sultanahmet Camii'ne video mapping gösterisi ile Türk bayrağı yansıtıldı. Bu Ramazan Fatih Belediyesi bir ilke daha imza atarak, Ramazan ayı boyunca Sultanahmet Camii'nde video mapping ile Peygamber efendimizin hayatı anlatılıyor. Bu yöntem en son fetih kutlamalarında da kullanılmıştı. 
Ses, ışık, görsel animasyon ve seslendirmelerden oluşan ‘video mapping sunumu' her akşam teravih namazı öncesi ve sonrası Sultanahmet ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor. 

Ramazan ayı boyunca Sultanahmet Camii'nde teravih namazı öncesi ve sonrası gerçekleştirilen sunum,  Atatürk Havalimanında meydana gelen terör saldırıları sebebiyle bu gece Sultanahmet Cami,'ne Türk bayrağı yansıtıldı.
Video mapping yöntemiyle görüntü ve ışığın Sultanahmet Camii'nin güney tarafındaki kubbe ve minareler üzerine yansıtılmasıyla gerçekleştirilen Türk Bayrağının yansıtılması Kadir gecesi nedeniyle cami çevresinde bulunanların ve turistlerin yoğun ilgisini çekti.

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanına yapılan terör saldırısının ardından dünyanın birçok ülkesinde sembol eserlerin üzerine Türk Bayrağı yansıtılarak, teröre karşı Türkiye'ye birlik ve beraberlik mesajı verilmişti. 

sultanahmet camisi fatih belediyesi