Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Stadın yüzde 70’inde çalışmalar tamam!

Genel Emine Pile 06.02.2015
Sakaryaspor’a ciddi gelir getirecek olan Yeni Stadyum Projesi’nde inşaat çalışmaları tüm hızla sürüyor.
Spora ve sporcuya büyük destek veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakaryaspor'a müjdeyi verdi. Spor Toto 3. Lig 3. Grup ekiplerinden Sakaryaspor'un yeni stadının yüzde 30'luk kısmının tamamlandığı statta betonarme çalışmalarının ise yüzde 70'lik kısmı bitti. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yaptığı açıklamada, Yeni Stadyum Projesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Çalışmaların yüzde 30, üstyapı betonarme çalışmalarının ise yüzde 70'lik kısmının sona erdiğini belirten Toçoğlu, "Yeni statla Anadolu güneşi Sakaryasporumuz'un yükselişi de devam edecek. İnşallah Sakaryaspor'un yeni anı ve zaferlerine uzun yıllar ev sahipliği yapacak" diye konuştu.

Statta 29 loca yer alacak!

2016'nın başında tamamlanması planlanan spor kompleksinde kente açık otopark, çocuk oyun alanları, fuaye, büfe ve sosyal alanların yer alacak. 28 bin 160 kişilik bir seyirci kapasitesine sahip olacak olan statta ayrıca 29 loca yer alacak.   

Ayrıca Ekrem Karaberber Altyapı Tesislerinin de hizmete alınması planlanan projeye ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Zeki Toçoğlu şunları kaydetti: "Stada ulaşım konusunda sorun yaşanmayacak. Alternatif ulaşım imkanlarını geliştireceğiz. Sakarya'da sporun geleceği adına en önemli yatırımlardan biri olan projemizde çalışmalarımız 2016'nın başında tamamlanacak."

 

Sakaryaspor yeni stat Sakarya stat inşaatı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zeki Toçoğlu