Şişecam

Şişecam, geleceğin mimarlarını ağırladı

Genel Emine Pile 05.12.2015
Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam, geleceğin mimarlarını Polatlı’daki üretim tesislerinde ağırladı.
Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 2014 yılında faaliyete geçen Polatlı'daki tesislerinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2. Sınıf öğrencilerini ağırlayarak, tesislerdeki üretim süreçleri hakkında bilgi verdi. 17 Kasım 2015 tarihinde düzenlenen ve yaklaşık 100 öğrenci ile öğretim görevlilerinin katıldığı gezide, geleceğin mimarlarıyla cam üretiminde yenilikçi tasarımlar ve gelişen üretim teknikleri hakkında son gelişmeler paylaşıldı.

Yıllık 290.000 ton kapasite ile Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük düzcam fırınına sahip olan Şişecam Polatlı Tesisleri'ni ziyaret eden öğrenciler, teknik detaylar içeren gezi sonrasında yalıtım, dekorasyon, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan Şişecam Düzcam ürünleri hakkında da bilgilendirildiler.

Şişecam Düzcam İş Ortakları Gelişim Müdürü Gül Pekışık'ın yaptığı sunumla katkıda bulunduğu gezide Yalıtım, Emniyet ve Güvenlik, Dekoratif ve Enerji Camları olmak üzere Şişecam Düzcam'ın ileri teknoloji ürünleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Gezide ayrıca öğrenciler emniyet ve güvenlik camları kırılma davranışları gibi deneysel testler yapma imkânı da buldu.

2014 yılında faaliyete geçen, Türkiye ve yakın coğrafyanın 290.000 ton/ yıl kapasite ile en büyük düzcam fırınına sahip olan Polatlı Fabrikası düzcam üretimi teknik gezisi sonrasında; geleceğin mimarlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi Mehmet Coşkun tarafından cam ile yalıtım, dekorasyon, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Şişecam Düzcam ürünleri hakkında detaylı bilgi verildi.

Şişecam