Dünyanın en sıradışı evleri

Sıradışı bir evde yaşamak ister misiniz?

Genel Zeynep Karabağ 17.01.2015
Amerikan ünlü haber blogu Business Insider, şu an satışta olan en sıradışı 13 evi açıkladı.
Arizona Çölü'nün ortasındaki dairesel evden, Hollywood Hills tepesinde bulunan ağaç eve kadar bu farklı dairelerden biri sizin olabilir. 

İşte gerçekten farklı bir hayat sürmek isteyenlerin yaşamak isteyeceği türden yapılar;

1- Bir hobbit için tasarlanmış gibi duran ABD'nin Maryland eyaletindeki bu mantar evin fiyatı 1,2 milyon dolar olarak açıklandı. 

sıradışı evler
 

2- Los Angeles'taki ağaç ev, temelde çağdaş bir yapı olarak tasarlandı, akşap, taş ve camdan yapıldı. 

sıradışı evler
 

3- Altında bir dizi tünelin bulunduğu 3 bin 169 metrekarelik ev, 1,5 milyon dolar satılıyor. 

sıradışı evler
 

4- ABD'nin Oregon eyaletinin en büyük kenti olan Portland'da yer alan ev, kendi içinde mahalle lokali barındırıyor. Tek yatay odalı ev 795 bin dolar. 

sıradışı evler
 

5- 2 bin 300 parça borudan oluşan bu ev 129 bin dolara satılıyor. 

sıradışı evler
 

6- Bir bilim kurgu filmindeymiş hissi oluşturan California'daki ev, 2005 yılında inşa edildi. 3 dönüm üzerinde yer alan çok kubbeli ev, 449 bin 900 dolara değerinde. 

sıradışı evler
 

7- Florida'da yer alan ev dışarıdan sade bir görünüme sahip olsa da, aslında dev bir eğlence parkı. 27 bin 254 metrekare arsaya sahip olan ev içinde; büyük bir çarşı, bilim-kurgu temalı odalar, bir korsan gemisi yatak odası ve bir uzay gemisi temalı eğlence odası var. Fiyatı ise 35 milyon dolar.

sıradışı evler
 

8- 2 bin 34 metrekarelik ev, Florida kıyılarında özel bir ada üzerinde kuruldu. Güneş panelleri tarafından desteklenen ve jeneratörüyle kendi kendine yeten ada evde yaşamak ister misiniz? Bunun için 9,9 milyon doları gözden çıkarmanız gerek. 

sıradışı evler ada ev
 

9- Los Angeles'ta yer alan 13 bin 762 metrekarelik 5 yatak odası, 5 banyosu bulunan, yuvarlak şekliyle dikkat çeken evde bir sonsuzluk havuzu ve spa da mevcut. Ev, 12,5 milyon dolara satılıyor. 

sıradışı evler
 

10- New Jersey'deki ev 17 dönüm arazi üzerinde yer alıyor. Antika olarak tabir edilen ve vintage bir müzei görünümüzdeki ev 4,4 milyon dolar. 

sıradışı evler
 

11- Güney Florida'daki bu ev 2 dönümlük arsada, Biscayne koyuna bakan özel bir yarımada üzerinde bulunuyor. Fiyatı da 60 milyon dolar olarak açıklanıyor.

sıradışı evler 
 

12- Arizona çölünde 5 dönüm üzerine kurulan ev, dairesel mimarisiyle dikkat çekiyor. Oldukça ıssız bir bölgede yer alan ev için 2,5 milyon dolar isteniyor.

sıradışı evler
 

13- Teksas'taki ahır, düzenleme ile tam donanımlı bir spor salonuna dönüştürülmüş. 10 bin 648 metrekarelik ahırda dev basketbol sahası dikkat çekiyor. Fiyatı ise 675 bin dolar.

sıradışı evler

Emlaktasondakika.com

Dünyanın en sıradışı evleri Business Insider amerikadaki evler