Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi'nin villasına Suudiler talip!

Genel Zeynep Karabağ 11.08.2015
Silvio Berlusconi’nin villası satışa çıkıyor. Villanın taliplileri arasında Kral Abdülaziz el-Suud’un da olduğu iddia ediliyor
İtalya'nın eski başbakanı Silvio Berlusconi, Sardinya Adası'ndaki villasını 495 milyon euro'ya Suudi kraliyet ailesine satmaya hazırlanıyor. 

Corriere della Sera gazetesinin haberine göre Berlusconi, Suudi arabistan Başbakanı ve tahtın birinci varisi Prens Muhammed bin Nayef'e villada yarım saatlik bir tur düzenledi. Ancak gazete, Prens Nayef'in villayı bir süre önce Fransız Rivierası'ndaki tatili sırasında plaj kapatmasıyla gündeme gelen Kral Salman bin ABDülaziz el-Suud adına alacağını öne sürdü. 

berlusconi villası

Villa daha önce İtalyan Oggi dergisinde yayımlanan fotoğraflarıyle gündeme gelmiş, kamuoyunda ‘Berlusconi'nin haremi' şeklinde yorumlara neden olmuştu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Silvio+Berlusconi'>Silvio Berlusconi</a>

168 dönümlük arazi üzerine kurulu olan Villa Certosa'nın 68 odası, 6 yüzme havuzu, bahçesinde yapay bir yanardağ ve amfitiyatrosu bulunuyor. 

Villayı 2004 yılında satın alan Berlusconi'nin aldığı ölüm tehditleri sonucu güvenlik gerekçesiyle bazı değişiklikler yaptığı biliniyor. 

amfi tiyatrosu bulunan villa

Gizli mağara girişi

Villaya deniz yolu haricinde yarısı denizaltında yer alan gizli bir mağara girişi de bulunuyor. 78 yaşındaki Berlusconi'nin yazlık olarak kullandığı villa daha önce, İngiltere eski başbakanı Tony Blair, eşi Cherie, ABD eski başkanı George W Bush ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi ünlü konukları ağırlamasıyla gündeme gelmişti. 

Silvio Berlusconi